Staff & Board of Directors

Staff

Officers

  • Jill Ayers
    Jill Ayers (2010, Montgomery)
    Chair
    19th Judicial Circuit
  • Kurt Winstead
    Kurt Winstead (2015, Williamson)
    Chair-Elect
    Rudy, Wood and Winstead, PLLC
  • Reggie Mudd
    Reggie Mudd (2013, Sumner)
    Secretary
    Mudd Properties
  • Gina Scott
    Gina Scott (2009, Sumner)
    Treasurer
    Pinnacle Financial Partners
  • Paul Stumb
    Paul Stumb (2006, Wilson)
    Immediate Past Chair
    Cumberland University
  • Jack Turner
    Jack Turner (2001, Montgomery)
    Chair Emeritus
    Jack B. Turner & Associates

Board of Directors

  • Harry Allen
    Harry L. Allen (2015, Sumner)
    Studio Bank
  • Arik Murat
    Murat Arik (2017, Rutherford)
    Middle Tennessee State University
  • Paine Bone
    Paine Bone (2016, Wilson County)
    Wilson County Auto
  • Tom Brennan
    Tom Brennan (2001, Sumner County)
    Retired
  • Leisa Byers
    Leisa Byars (2016, Sumner County)
    The Goddard School
  • Carol Clark
    Carol Clark (2010, Montgomery County)
    Austin Peay State University
  • Ed Cope
    Ed Cope (2015, Robertson County)
    ReMax/1st Choice
  • Michael Curcio
    Michael Curcio (2012, Dickson)
    Benefits, Inc.
  • Jimmy-Dugger
    Jimmy Dugger (2009, Maury County)
    Crye-Leike Realtors
  • Susan Dye
    Susan Dye (2017, Sumner County)
    Retired
  • Dalih Suchet
    Dalih Suchet (2018, Davidson County)
    Whitehall Benefits
  • Regina Medlen
    Regina Medlen (2018, Rutherford County)
    Franklin Synergy Bank
  • Laurel Graefe
    Laurel Graefe (2018, Davidson County)
    Federal Reserve Bank
  • Jennifer Halverson
    Jennifer Halverson (2017, Cheatham)
    Adventureworks
  • Carol Hudler
    Carol Hudler (2018, Davidson)
    Cumberland Region Tomorrow
  • Charlie Koon
    Charlie Koon (2012, Montgomery)
    F&M Bank
  • Nina Kumar
    Nina Kumar (2013, Robertson)
    Attorney, Nelson Mullins Riley & Scarborough, LLP
  • Lynn Maddox
    Lynn Maddox (2014, Davidson)
    Vanderbilt University
  • Casey Mahoney
    Casey Mahoney (2018, Dickson)
    TN Department of Environment and Conservation
  • David Minnigan
    David Minnigan (2007, Williamson County)
    Earl Swensson Associates Architects
  • Ken Moore
    Ken Moore (2009, Williamson)
    City of Franklin
  • Will Radford
    Will Radford (2017, Davidson)
    AMPM Solutions
  • Mary Roskilly
    Mary Roskilly (2017, Davidson)
    Tuck Hinton Architects
  • Ralph Schulz
    Ralph Schulz (2004, Davidson)
    Nashville Area Chamber of Commerce
  • Dewayne Scott
    Dewayne Scott (2016, Sumner County)
    SRS, Incorporated
  • David Smith
    David Smith (2002, Montgomery)
    DBS & Asso Engineering, Inc.
  • Richard Stone
    Richard Stone (2014, Rutherford)
    Reliant Bank
  • Andrew Thompson
    Andrew Thompson (2017, Dickson)
    Andrew Thompson Construction, LLC
  • Dan Tompson
    Dan Thompson (2006, Davidson County)
    St. Thomas Foundation
  • Randy Wilmore
    Randy Wilmore (2011, Maury)
    Farm Bureau Health Plans
  • Jules Wortman
    Jules Wortman (2010, Sumner)
    Wortman Works Media & Marketing
  • Donna Yurdin
    Donna Yurdin (2016, Davidson)
    Credo Management Consulting